Зараз, коли у країні триває війна, змінюється багато звичних устоїв та маршрутів, пошкоджується інфраструктура, виникають перебої з електропостачанням чи інтернетом. Багато людей змушені переїжджати. Але потреба у ліках не зникає.

Пояснюємо, як пацієнтам отримати «Доступні ліки», якщо немає електронного рецепту. Або можливості отримати електронний рецепт.

  1. В умовах воєнного стану лікарі мають право виписати рецепти на «Доступні ліки» у паперовій формі. Це стосується усіх лікарських засобів у межах програми реімбурсації.
  2. Якщо необхідні «Доступні ліки» від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, нецукрового діабету:

    — пацієнт може звернутись як до свого лікаря, з яким укладено декларацію;
    — до будь-якого іншого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра — з яким декларації немає.
  3. Якщо необхідні «Доступні ліки» при розладах психіки та поведінки, епілепсії — потрібно звертатись до психіатра, невролога.
  4. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я — він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту.
  5. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
  6. Аптеки, які відпускають «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначені ліки, у разі їх наявності.

Зверніть увагу, отримати паперовий рецепт на «Доступні ліки» можливо у будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Навіть якщо немає з ним декларації.

Незабаром це стосуватиметься й електронного рецепта — його також зможе виписати будь-який лікар, який надає первинну медичну допомогу. Незалежно від того, чи має пацієнт укладену декларацію саме з цим лікарем — чи іншим.