Через обстріли російськими військами 44 медичні заклади зазнали обстрілів

За час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло вже 9 медичних працівників, 28 отримали поранення. Через обстріли 44 медичні заклади зазнали обстрілів.

Про це свідчать дані Українського центру охорони здоровʼя (UHC). З перших днів команда фіксує воєнні злочини Росії, аби згодом кожен причетний поніс відповідальність за свої дії. Організація також закликає усіх охочих повідомляти про випадки пошкодження та обстрілів лікарень, поранень чи загибелі медичних працівників у спеціальній формі за посиланням:
https://bit.ly/rusattack.

Щодня війська агресора здійснюють обстріли лікарень, пологових будинків та спеціалізованих закладів охорони здоровʼя, обмежують роботу медичних працівників, не допускаючи їх до пацієнтів. 

Найбільше обстрілів зазнали медичні заклади на Харківщині

З 24 лютого в Харківській області було обстріляно 9 медичних закладів. По 8 випадків було зафіксовано у Київській та Луганських областях. У Донецькій області внаслідок військової агресії було зафіксовано 6 пошкоджень.

У Чернігівській області експерти зафіксували 5 випадків нападів на медичні заклади, по 3 випадки зафіксовано у Житомирській та Миколаївських областях та по 2 — у Запорізькій та Сумській. 

Загалом за 19 днів повномасштабного вторгнення команда Українського центру охорони здоровʼя (UHC) зафіксувала, що 44 медичні заклади зазнали обстрілів.

15 пошкоджених палат, 2 пошкоджених рентген кабінети та зруйновані окремі відділення. Такі наслідки одного з вибухів в результаті обстрілів у Харківській обласній клінічній травматологічній лікарні. 

В результаті вибухів 12 березня Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня зазнала чималих пошкоджень. У лікарні зруйновано значна частина кабінетів та палат, пошкоджено основну споруду медзакладу. За даними UHC в Україні ця лікарня є однією з тих, які постраждали найбільше.

«Якщо Росія бачить в онкологічних хворих рівного собі супротивника, який несе загрозу — вона не просто хвора, вона вже в агонії», — Максим Безносенко.

Як окупанти обстрілюють спеціалізовані медичні заклади

Прямим попаданням 11 березня ворог влучив в Оскільський психоневрологічний інтернат на Харківщині.

«Встигли евакуювати у сусідній інтернат 73 людини, на момент ураження ворогом в інтернаті перебувало 330 людей! З них малорухомих — 50, пересуваються на візках — 10 підопічних», —  повідомив голова військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Градом по психоневрологічному інтернату. Будівлю атакував військовий літак. У стіні будівлі застряг боєприпас, одна із випущених ракет, яка не вибухнула», — зазначив директор департаменту соцзахисту населення ОВА Юрій Шпарага.

За інформацією Держслужби із надзвичайних ситуацій, внаслідок обстрілу в інтернаті ніхто не загинув. «Всі 30 осіб персоналу закладу та 330 пацієнтів (здебільшого люди похилого віку та інваліди) на момент обстрілу перебували в укритті», — повідомили рятувальники.

У Миколаєві під обстріл російських окупантів потрапила онкологічна лікарня.

Як повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко будівля не сильно постраждала.

«Нападати на слабкого може тільки урод. Про слабке — це не про нас, це про наших хворих. Як тільки ці нелюди обстріляли онкологічну лікарню. Лікарня, яка надає допомогу хворим на онкологію з усієї Миколаївської області. Якщо Росія бачить в онкологічних хворих рівного собі супротивника, який несе загрозу – вона не просто хвора, вона вже в агонії», — зазначив Безносенко. 

Лікарні продовжують працювати та надавати допомогу

Попри постійні обстріли і загрози, медичні заклади України продовжують працювати у штатному режимі та надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Вони працюють попри вибиті вікна і відсутність електропостачання.


*Дані про кількість жертв та пошкоджень не остаточні через інтенсивність бойових дій по всій країні. Усі дані було зібрано з відкритих джерел командою UHC.

Український центр охорони здоров’я (UHC) — це український аналітичний центр, що надає консультаційні, аналітичні та освітні послуги. Основні компетенції організації — це політика та управління системою охорони здоров’я, економіка та фінансування охорони здоров’я та трансформація системи охорони здоров’я.

Проєкт з документування атак на систему охорони здоров’я України втілюється Лабораторією законодавчих ініціатив/Agency for Legislative Initiatives та Українським центром охорони здоров’я (UHC) за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду “Відродження”.