На спеціальній сесії, 10 травня 2022, Європейського комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я було прийнято Резолюцію щодо Надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я в Україні та сусідніх країнах через агресію російської федерації. 

Документ безпосередньо стосується критичної ситуації у системі охорони здоров’я, яка склалася від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Цією резолюцією ВООЗ засуджує військові дії росії, що призвели до великої кількості жертв, гуманітарної катастрофи, ускладнення роботи медичної системи, радіологічних та хімічних ризиків тощо. 

У резолюції також пропонується розглянути можливість переміщення вищезгаданого офісу за кордони росії. А також тимчасово призупинити проведення всіх регіональних нарад у росії, включаючи технічні наради та наради експертів, а також конференцій та семінарів. 

Країни Європи своєю більшістю підтримали резолюцію — 43 проголосували за. Проти проголосували: росія, білорусь, Таджикистан. Утрималися — Вірменія та Казахстан, були відсутні на момент голосування — Азербайджан та Сербія. 

Під час обговорення документу російський представник — заступник міністра охорони здоровʼя росії, Андрей Плутніцкій, заявив, що вони не бачать за своєю країною провини та не визнають знищення медичної інфраструктури України. Під час свого виступу, він наголосив, що Збройні сили України самі ж обстрілюють заклади охорони здоров’я.  

Натомість міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час сесії ВООЗ підкреслив, що Україна має задокументовані злочини збройних сил росії проти системи охорони здоров’я України. Також він закликав:

Прийнята резолюція — це перший важливий крок ВООЗ, який продовжує роботу України та західних партнерів щодо ізоляції росії. 

Проєкт втілюється Лабораторією законодавчих ініціатив/Agency for Legislative Initiatives та Українським центром охорони здоров’я (UHC) за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду “Відродження”.