Систематичні атаки на медичні заклади, напади на швидкі та медиків, перешкоджання наданню медичної допомоги цивільним — це все свідомі дії Російської Федерації, яка використовує їх, як інструмент у війні. Саме тому розслідування випадків атак та притягнення винних до відповідальності є надзвичайно важливими для досягнення справедливості.

Аби прискорити цей процес команда Українського центру охорони здоров’я (UHC) у партнерстві з організаціями Physicians for Human Rights, eyeWitness to Atrocities та Insecurity Insight подала заяву до Спеціальної слідчої комісії при Раді ООН з прав людини.

Ми усвідомлюємо, що систематичне руйнування медичної системи України матиме серйозні негативні наслідки для безпеки та здоров’я населення протягом ще багатьох років. Тому закликаємо комісію розслідувати ці порушення та пріоретизувати атаки на медичну систему у своїй діяльності.

Також цією заявою ми продовжуємо нашу адвокаційну роботу. Зокрема, розповідаємо про задокументовані цілеспрямовані обстріли та невибіркові атаки на медичні заклади, які вчиняють російські війська в Україні.

Ознайомитися з повним текстом заяви можна у документі.

*Спеціальної слідчої комісії при Раді ООН з прав людини є незалежним та неупередженим органом, заснованим резолюцією 49/1 Ради з прав людини у березні 2022 року. Більше інформації про комісію та її мандат читайте тут.

З 12 вересня у Женеві стартувала 51-ша сесія Ради з прав людини (HRC51). За роботою Ради можна стежити в прямому ефірі на телебаченні ООН.


Проєкт втілюється Лабораторією законодавчих ініціатив/Agency for Legislative Initiatives та Українським центром охорони здоров’я (UHC) за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду “Відродження”.