В Україні бюджет 2023 року буде бюджетом воєнного часу: потреби оборони складуть майже половину витрат, інші видатки буде рівномірно скорочено, а до їх фінансування — залучено кошти міжнародної допомоги. Однак, як очікує уряд, падіння економіки у 2023 році зупиниться, а економічна ситуація — стабілізується.

Видатки на охорону здоровʼя, хоч і зазнають значного скорочення у доларовому вираженні, будуть достатніми для сталої роботи системи під час війни. Однак для цього урядові буде необхідно нівелювати ряд ризиків, головний з яких — можливе зменшення доступності лікарських засобів.

Велика небезпека — непропорційне скорочення фінансування Національної служби здоровʼя (НСЗУ). Наслідком цього може стати інституційний розвал.

У результаті надання послуг за програмою медичних гарантій (ПМГ) буде порушене, що призведе до серйозних наслідків як для здоровʼя, так і для фінансової захищеності пацієнтів.

Запровадження і продовження політик раціонального використання ресурсів в охороні здоровʼя має бути ключовим завданням українського уряду у 2023 році.

Експерти Українського центру охорони здоровʼя (UHC) підготували аналітичний огляд Держбюджету у сфері охорони здоровʼя. Ознайомитися з ним: