На 2022 рік ми мали амбітні цілі: працювати над новими реформами в охороні здоров’я, охопити більше медичних закладів освітніми проєктами та разом із їхніми командами покращувати надання медичних послуг в Україні, розширювати коло однодумців.

Повномасштабна війна втрутилася й у плани UHC, і в особисті плани кожного з нас.

Ми змогли зібратися, перегрупуватися і працювати там, де найбільш корисні — на своєму фронті. Так, у перші тижні повномасштабного вторгнення Російської Федерації, команда UHC розпочала збирати, а потім і документувати докази воєнних злочинів проти української системи охорони здоров’я у складі коаліції «Україна. 5 ранку».

Пізніше додалися нові проєкти: адвокація виключення Російської Федерації з міжнародної медичної спільноти та робота над підходами до повоєнної відбудови медичної інфраструктури, формування системи реабілітації.

Таймлайн: знакові події UHC

Водночас вдалося продовжити роботу над трансформацією системи охорони здоров’я України. Ми працювали над аналізом потреб ветеранів і ветеранок у медичних послугах і реабілітації, концепцією реєстру людських ресурсів в охороні здоров’я та досліджували стан впровадження телемедицини в Україні. Ділилися знаннями, баченням і досвідом, щоб успішно втілювалися проєкти медичних закладів та закладів вищої медичної освіти.

Команда UHC встигла запустити кілька нових онлайн-курсів для керівників медичних закладів та залучити ще більше слухачів до записаних раніше, прочитати низку лекцій про досвід реформи охорони здоров’я для українських та іноземних студентів.

Зокрема наші експерти викладали в Українському католицькому університеті, читали лекції в Літній школі громадського здоров’я в Лугано, на MBA з Міжнародного менеджменту в охороні здоров’я Швейцарського інституту тропічного і громадського здоров’я, для спільнот Гарвардської медичної школи та Білефельдської школи громадського здоров’я та другий рік поспіль — для студентів університету клініки Mayo.

Мали нагоду представити Україну на іноземних платформах: Aspen IDEAS Festival (США), Європейській конференції з безпеки молоді (Німеччина), міжнародних конференціях «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (Польща) та Shifting Narratives: The Political Economy Of Public Spending, Services and Production (Велика Британія).

За даними та спільно з експертами UHC створювали матеріали та розслідування українські й іноземні медіа, зокрема The New York Times, Associated Press, Deutsche Welle, Sky News та іншими.

Ми зберегли нашу команду й залучали до співпраці нових експертів.

Попри все ми підтримували довоєнні традиції: сортувати сміття і влаштовувати спільні обіди, писати разом національний радіодиктант єдності та святкувати Різдво.

Неочікувано нам вдалося втілити деякі довоєнні плани, хоч і не так, як ми сподівалися. Так, у березні-травні частина команди працювала зі Львова, значно збільшилася кількість коментарів наших експертів іноземній пресі, ми вийшли на нові цільові аудиторії та міжнародні партнерства.

З дня заснування UHC ми беремося за проєкти, які наближають нас до наших цілей та відповідають цінностям команди. Повномасштабна війна лиш загострила увагу на критично важливих темах для кожного в команді та для української системи охорони здоров’я загалом.

Гідність, партнерство, прогресивність, принциповість, сміливість, справедливість. Команда UHC спирається на ці цінності не тільки у стратегічному плануванні, а й у щоденній роботі.

Тож у цьогорічному звіті розповідаємо про втілені проєкти як про маркери цінностей UHC.

А поки — ми й далі працюємо в офісі в Києві, вакцинуємося від COVID-19 і грипу та допомагаємо дорослішати українській системі охорони здоров’я.

З вірою в ЗСУ та перемогу України!