Протягом 11 місяців повномасштабної війни робота лікарів не зупиняється. Не припиняються також і атаки на систему охорони здоровʼя України з боку російських військових. 

Станом на 25 січня 2023 року команда UHC зафіксувала 259 пошкоджених закладів. Найбільше постраждали установи у Донецькій, Київській, Харківській та Луганській областях. Загалом атак на охорону здоровʼя набагато більше, адже деякі медзаклади були під обстрілом частіше одного разу. 

*станом на 25 січня 2023 року

Команда Українського центру охорони здоровʼя (UHC) продовжує документувати кожен злочин Російської Федерації проти системи охорони здоровʼя України. Ми виїжджаємо у регіони, спілкуємось зі свідками, з керівниками та працівниками лікарень, використовуємо для аналітики інформацію з відкритих джерел та супутникових знімків. 

Крім цього — готуємо аналітичні звіти, де оцінюємо шкоду, заподіяну медичній інфраструктурі Україні. Один з них — про атаки на Маріуполь, що у Донецькій області. 

До російського вторгнення у 2022 році у місті існувала розгалужена мережа закладів з надання медичної допомоги. У її основі шість центрів первинної допомоги, які обʼєднують 46 лікарських амбулаторій у місті та передмістях (Сартана, Талаківка, Виноградне). Загальну спеціалізовану допомогу надавали пʼять багатопрофільних міських лікарень та одна багатопрофільна обласна лікарня, яка також обслуговувала мешканців підконтрольної території Донецької області разом з обласною лікарнею у м. Краматорськ.  

Усі наші аналітичні звіти про атаки Росії на медичні заклади України за посиланням

Зібрані у звітах факти необхідно врахувати у майбутніх процесах проти військових та політичного керівництва РФ.

Англомовна версія звіту про атаки на Маріуполь підготовлена в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Українського центру охорони здоров’я (UHC) та БФ «Пацієнти України» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.