Протягом 11 місяців повномасштабної війни робота лікарів не зупиняється. Не припиняються також і атаки на систему охорони здоровʼя України з боку російських військових.
Станом на 25 січня 2023 року команда UHC зафіксувала 259 пошкоджених закладів. Найбільше постраждали установи у Донецькій, Київській, Харківській та Луганській областях. Загалом атак на охорону здоровʼя набагато більше, адже деякі медзаклади були під обстрілом частіше одного разу.

Команда Українського центру охорони здоровʼя (UHC) продовжує документувати кожен злочин Російської Федерації проти системи охорони здоровʼя України. Ми виїжджаємо у регіони, спілкуємось зі свідками, з керівниками та працівниками лікарень, використовуємо для аналітики інформацію з відкритих джерел та супутникових знімків.
Крім цього — готуємо аналітичні звіти, де оцінюємо шкоду, заподіяну медичній інфраструктурі Україні. Один з них — про атаки на Маріуполь, що у Донецькій області.
До російського вторгнення у 2022 році у місті існувала розгалужена мережа закладів з надання медичної допомоги. У її основі шість центрів первинної допомоги, які обʼєднують 46 лікарських амбулаторій у місті та передмістях (Сартана, Талаківка, Виноградне). Загальну спеціалізовану допомогу надавали пʼять багатопрофільних міських лікарень та одна багатопрофільна обласна лікарня, яка також обслуговувала мешканців підконтрольної території Донецької області разом з обласною лікарнею у м. Краматорськ.
Усі наші аналітичні звіти про атаки Росії на медичні заклади України за посиланням
Зібрані у звітах факти необхідно врахувати у майбутніх процесах проти військових та політичного керівництва РФ.
Англомовна версія звіту про атаки на Маріуполь підготовлена в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Українського центру охорони здоров’я (UHC) та БФ «Пацієнти України» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.