
Щоб пропонувати нові ідеї у сфері охорони здоров’я, необхідно постійно бути в курсі змін у законодавстві. Ми в Українському центрі охорони здоровʼя (UHC) стараємося щомісяця моніторити зміни в законодавстві. Вирішили, що ця інформація може бути цікава ширшій аудиторії. Тож ділимося своїми знахідками з тими, хто впроваджує зміни у медзакладі, громаді або просто цікавиться тим, що відбувається у сфері охорони здоров’я.
Відтепер щомісяця будемо ділитися підбіркою ключових змін від фахівчині з юридичних питань UHC Тетяни Корчак. Читайте про основні зміни в законодавстві охорони здоровʼя прийняті у квітні 2023 року за посиланням:
Цього місяця розповідаємо про таке:
Зміни у медичному обслуговуванні:
- Програму медичних гарантій поповнили новим пакетом медичних послуг, в межах якого будуть оплачувати діяльність військово-лікарських комісій.
- Визначили індикатори якості надання первинної медичної допомоги, які стануть важливим інструментом для вдосконалення діяльності лікарів та підвищення якості медичної допомоги.
- Спростили порядок направлення військових на лікування за кордон — військово-медичні заклади до цього процесу більше не залучатимуть.
- Карантин через COVID-19 продовжили на всій території України до 30 червня 2023 року.
Детальніше читайте в розділі «Медичне обслуговування».
Зміни у діяльності закладів охорони здоровʼя:
- Процедуру акредитації відновили для усіх закладів охорони здоровʼя. Виняток — заклади, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, або на територіях, де ведуть активні бойові дії.
- Українську станцію виїзної екстреної консультативної медичної допомоги МОЗ приєднають до Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ.
Про інші зміни читайте в розділі «Діяльність закладів охорони здоровʼя».
Зміни, що стосуються людських ресурсів:
- Уряд визначив механізм, за яким заклади охорони здоровʼя зможуть залучати до надання медичної допомоги студентів-медиків та фармацевтів.
- Затвердили професійні стандарти фахівців з фармації — асистента фармацевта, експерта з оцінки медичних технологій, промислового фармацевта, професіонала з фармаконагляду, фармацевта та фармацевта клінічного.
Більше читайте у розділі «Кадри».
Зміни щодо ліків та медичних виробів:
- Уряд дозволив закупівлю більшої кількості медичного та лабораторного обладнання, а також імунологічних препаратів коштом державного бюджету. Зокрема, відтепер зʼявилась можливість закуповувати МРТ та лінійні прискорювачі.
- МОЗ оновило оптово-відпускні ціни на лікарські засоби.
Про інші зміни читайте в розділі «Ліки та медичні вироби».
Зміни у робочих групах та інших дорадчих органах:
- Визначили склад голів атестаційних комісій для атестації інтернів. Всього до списку увійшло 363 представники з 16 медичних ВНЗ.
- МОЗ утворило робочу групу з розробки методів психологічної діагностики, яку очолив перший заступник Міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров. До її складу увійшли 7 фахівців.
- Для розробки проєкту професійного стандарту за професією «Лікар-анестезіолог» МОЗ утворило робочу групу, яку очолив перший заступник Міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров. До її складу увійшли 10 фахівців.
Детальніше в розділі «Робочі групи та дорадчі органи».
Про майбутні зміни розповідаємо у розділі «Проєкти та плани». Завершуємо наш огляд змінами, які відбулися наприкінці березня.
Якщо цей огляд був корисним або маєте ідеї, як його зробити кориснішим, запрошуємо залишити зворотний зв’язок за посиланням: https://bit.ly/44hWA0U
Про законодавчі зміни в охороні здоровʼя за травень читайте на сайті UHC, або підписуйтесь на розсилку за посиланням: https://bit.ly/3neyL9M